درباره پیر کاردین

پیرکاردین یک برند فرانسوی و یکی از بزرگ‌ترین امپراطوری‌های فشن می باشدکه با تلفیق سبک‌های گذشته و آینده، سلیقه‌های بسیاری را از تمام سنین به خود جذب نموده است. موسس این برند (پیرکاردین) در یک خانواده‌ی مزرعه‌دار ایتالیایی مهاجر متولد شد، او از همان دوران کودکی رؤیاهای بزرگی در سر داشت بنابراین در سن ۱۴ سالگی، شاگرد یکی از خیاط‌های معروف در شهر سنت اتین فرانسه شد. در سال ۱۹۴۴ این خیاط جوان خستگی‌ناپذیر، در خانه‌ی مد شهر پایکس مشغول به کار شد و چنان مهارت و تجربه‌ای کسب کرد که توانست خیاط اصلی کرستین دیور، بزرگ‌ترین خانه‌ی مد فرانسه در آن زمان شود. این مرد دوراندیش و جاه‌طلب، امروزه یکی از معروف‌ترین طراحان مد فرانسوی محسوب می‌شود.

در سال ۱۹۵۰، پیر برای راه اندازی برند خود، دیور ر اترک کرد. کریستین دیور در ابتدای راه با فرستادن برخی از مشتریانش بسوی این برند تازه نفس، حمایتی قابل توجه از پیر کرد. کارکنان پیرکاردین در آغاز تنها ۲۰ نفر بودند، اما این برند توانست بسیار سریع جای خود را در میان مشتاقان طرح ها وسبک های جدید باز کند و طی مدت کوتاهی به موفقیت های جهانی دست پیدا کند.

پیرکاردین، از دهه‌ی ۶۰ میلادی توانسته با داشتن گواهینامه ها‌ی محصولات مختلف، در میان ۱۴۰ کشور جایگاه خود را به‌عنوان یکی از شناخته‌شده‌ترین برندها حفظ کند در حال حاضراین برند، در صنعت پوشاک آقایان، بانوان، بچه‌گانه و… فعالیت می‌کند.